באוקטובר 2005 התקיים לראשונה בישראל פסטיבל קולנוע רוסי. היוזמה, ההפקה וארגון האירועים במסגרת הפסטיבל היו של משרד הפרסום "לאה גרינשפן" שעבד בשיתוף פעולה עם חברת "ניקפי" לחקר קולנוע וצילום מטעם משרד התרבות של רוסיה ועם סינמטק תל אביב. במסגרת הפסטיבל הובאו לישראל מיטב היצירות של הקולנוע הרוסי שזכו באותה שנה בפסטיבלים מובילים ברוסיה ובעולם. גולת הכותרת של הפסטיבל הייתה ביקורה של משלחת מכובדת שבראשה עמדו הבמאי והשחקן הרוסי, זוכה פרס האוסקר, ניקיטה מיכלקוב, שר התרבות אלכסנדר סוקולוב ושחקנים ובמאים מפורסמים מרוסיה
 
 
   את הפסטיבל פתח הסרט 'סטטסקי סובייטניק' בכיכובו של ניקיטה מיכלקוב בבכורה ארצית ובתרגום לעברית. סרטים נוספים שהוקרנו בפסטיבל הם 'דביאטאיה רוטה' של פיודור בונדרצ'וק, וסרט הפולחן "בוגיניה" של הבמאית רנטה לטבינובה. לכל 12 הסרטים שהוקרנו בפסטיבל הייתה זו הקרנת בכורה ארצית (חלקם אף בבכורה עולמית) והם אף תורגמו לעברית.
לאה גרינשפן, יוזמת הפסטיבל בישראל, אמרה בראיון לפני הפסטיבל : "עוצמתו של הקולנוע הרוסי נובעת בעיקר מסגנונו הייחודי והאיכות המקצועית של יוצריו. זו הפעם הראשונה שישראל מארחת פסטיבל קולנוע רוסי עכשווי. תוכנית הפסטיבל תמשוך אוהדי קולנוע איכותי מקרב ילידי הארץ ותהווה אבן דרך נוספת בהטמעת התרבות הרוסית בקרב אוכלוסיית דוברי העברית. פסטיבל הקולנוע הרוסי יהווה גורם משיכה גם לישראלים דוברי רוסית הצמאים לסרטים חדשים שעלו לאחרונה על המסכים ברוסיה ואשר אינם זוכים לחשיפה באולמות הקולנוע בישראל".

 

אירוע הפתיחה של פסטיבל הקולנוע הרוסי בסינמטק תל אביב

ניקיטה מיכלקוב
ואלכסנדר סוקולוב
 
גילה אלמגור
וניקיטה מיכלקוב
 
נציגי התקשורת
במסיבת העיתונאים

נשיא המדינה מר שמעון פרס
עם אלכסנדר סוקולוב
וניקיטה מיכלקוב
 
פרופ' זוהר שביט
חברת מועצת העיר ת"א
וניקיטה מיכלקוב
 
לאה גרינשפן
וסופיה נימלשטיין
לאה גרינשפו
וניקיטה מיכלקוב
 
רומן ברונפמן
וניקיטה מיכלקוב
  רמי חזן נציג חברת בזק
ומארק מאירסון
מנכ"ל מדיה מוסט

English |  צור קשר |   בית הספר לפרסום |   מאמרים |   פסטיבל קולנוע רוסי |   המגזר הרוסי |   פורטפוליו |  פרופיל החברה